Badanie WES Premium – zadbaj o zdrowie swojego dziecka

Badanie WES Premium jakie ma zaletyKiedy dziecko ma przyjść na świat, najważniejsze dla rodziców jest zdrowie maluszka. Możemy sprawdzić stan zdrowia naszej pociechy od razu po urodzeniu. Obecna technologia daje nam wiele możliwości. Jednym z najszerszych badań genetycznych dla dzieci i dorosłych jest badanie WES. Możemy wybrać standardowe badanie WES, badanie WES Premium, czy badanie WES COMPLEX. Zapewnijmy dziecku najlepszy start w życie.

Badanie WES Premium, jakie ma zalety?
Czy badanie WES Premium wykorzystuje się do diagnozy autyzmu?
Czy badanie WES Premium wykorzystuje się jako badanie na padaczkę?
Badanie WES Premium i WES COMPLEX, czym się różnią?

Badanie WES Premium, jakie ma zalety?

Badanie WES Premium to zaawansowany test genetyczny. Test ten oprócz sprawdzenia wszystkich eksonów, weryfikuje również znane części intronów. Test WES poszukuje zmiany, które mogą być skutkiem przyczyny objawów u pacjenta. Wynik badania ważny jest przez całe życie, a czas oczekiwania to około 6-7 tygodni. Konsultacja z genetykiem, pobranie próbki w domu – to tylko niektóre z udogodnień, które mogą oferować laboratoria. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą. Cena badania WES Premium to około 6300 zł. Test jest w pełni bezpieczny. Można go również określić jako kompleksowy, ze względu na szeroki zakres.

Czy badanie WES Premium wykorzystuje się do diagnozy autyzmu?

Diagnoza autyzmu to bardzo szerokie pojęcie. Przeważnie stawia ją szereg specjalistów, jak psychiatra, psycholog dziecięcy oraz neurolog. Istnieją jednak badania genetyczne dla dzieci, które są nam w stanie w tym pomóc. Autyzm to w większości zaburzenie o złożonym podłożu genetycznym. Warto więc zastanowić się nad wykonaniem odpowiedniego testu. Badanie WES Premium jest polecane właśnie do sprawdzenia, czy przyczyna objawów leży w genach. Pozwoli to na postawienie diagnozy genetycznej. Wykrycie u dziecka genu, który odpowiada za chorobę genetyczną, czy też przyczynę objawów ze spektrum autyzmu daje nam wartościową wiedzę. Pomoże także wprowadzić ewentualnie leczenie farmakologiczne autyzmu oraz terapię, która jest bardzo istotna.

Czy badanie WES Premium wykorzystuje się jako badanie na padaczkę?

Istnieje wiele badań na padaczkę. Począwszy od tradycyjnej morfologii z OB, badania ogólnego moczu po badanie EEG. Obecnie na rynku dostępne są także testy genetyczne – badania WES. To obecnie najszersze badania genetyczne dla dzieci i dorosłych. Poznanie przyczyny padaczki i określenie jej rodzaju jest kluczowe do wprowadzenia właściwego leczenia, czy środków zapobiegawczych. Pomoże zadbać rodzicom o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka.

Badanie WES Premium i WES COMPLEX, czym się różnią?

WES Premium i WES COMPLEX to zaawansowane „narzędzia” do analizy genów. Istnieją jednak różnice w tych testach. WES COMPLEX najnowocześniejszym testem. Oprócz standardowego badania WES wykonuje się kariotyp molekularny i badanie biochemiczne – jeżeli w genach będzie wykryta nieprawidłowość, która może świadczyć o chorobie metabolicznej. Cena jest bardzo atrakcyjna w przypadku badania WES COMPLEX, to około 5300 zł. Zdecydowanie mniej niż w przypadku WES Premium. Lekarz genetyk podczas konsultacji pozna pacjenta i jego dolegliwości oraz zaleci właściwy rodzaj badania.