Badanie WES: szybka i skuteczna droga do zrozumienia genetyki dziecka

Czy badanie WES to badanie genetyczne dla dzieci z objawamiCzęsto zastanawiamy się, czy problemy zdrowotne naszych dzieci mają związek z czynnikami genetycznymi. W takiej sytuacji może być ciężko znaleźć odpowiedź. Jednak obecnie na rynku dostępne jest badanie WES. Może stać się kluczem do zrozumienia występujących objawów. To najszersze badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych. Czy badanie jest skierowane do dzieci z objawami? Badanie WES pomoże w odkryciu choroby genetycznej?

Czy badanie WES to badanie genetyczne dla dzieci z objawami?

Badanie WES jest kierowane dla dzieci i dorosłych, u który występują objawy kliniczne – jednak nie zdiagnozowane. Wskazaniem do wykonania badania WES są m.in. objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzenia rozwojowe, złe napięcie mięśniowe czy choroby metaboliczne u dziecka.  Dotyczy to także innych objawów, które mogą wskazywać na chorobę genetyczną. Dzięki wykonaniu diagnozy genetycznej za pomocą testu WES, rodzice unikną długiej drogi wiążącej się z wykonaniem wielu badań.

Czy badanie WES może być wykonane jako profilaktyczne badanie genetyczne?

Badanie WES jest wykonywane w celu diagnozowania chorób genetycznych u dzieci z objawami. Jednak można je również zrobić profilaktycznie. Osoby zdrowe – niemowlęta, dzieci lub osoby dorosłe mogą nieć wykonane badanie WES Profilaktyka. Martwiąc się o ryzyko wystąpienia choroby wrodzonej, ten test odejmie nam wielu zmartwień. W tym badaniu raportowane są patogeniczne mutacje punktowe w genach oraz bezpłatnie – zmiany punktowe w mtDNA. Wynik badania WES otrzymamy do około 7 tygodni.

Czy badanie WES pozwoli wprowadzić odpowiednie leczenie?

Badanie WES wykonywane jest również np. jako badanie na padaczkę, badanie na autyzm lub badanie metaboliczne u dzieci. Wcześnie postawiona diagnoza pozwoli na wprowadzenie skutecznego leczenia, które z pewnością poprawi jakość życia chorego dziecka. Dla przykładu rozpoczęcia leczenia padaczki u dziecka pozwoli na zmniejszenie częstotliwości występujących objawów. Wiele zastosowań ma ten test, warto skorzystać z jego możliwości. Tym bardziej, że wynik konsultowany jest z lekarzem genetykiem.

Czy badanie WES sprawdzi genetyczną przyczynę choroby?

Badanie WES jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań genetycznych. Może pomóc w zrozumieniu genetycznych przyczyn wielu różnych chorób. Jest bardzo przydatne, aby zrozumieć i leczyć choroby. Badanie WES Premium, WES trio lub WES COMPLEX – każde z tych badań niesie ogromną wartość dla ludzi, szczególnie osób dotkniętych problemami zdrowotnymi.