Badanie WES COMPLEX - nowość na rynku

Gdzie można wykonać badanie WES COMPLEX?

Badanie WES COMPLEX jest możliwe do wykonania w odpowiednio wyspecjalizowanych laboratoriach genetycznych na terenie całego kraju. Warto sprawdzić placówki, które w swojej ofercie posiadają taką analizę. Wymaga ona odpowiedniego sprzętu oraz doświadczonego personelu, jednak w większych miastach można znaleźć odpowiednią placówkę bez większych problemów.

Badanie WES COMPLEX – nowość na rynku
Badanie WES COMPLEX pozwoli wykryć choroby metaboliczne?
Badanie WES COMPLEX pomoże dobrać odpowiednie leczenie chorób metabolicznych?
Czy badanie WES COMPLEX zwiększa szansę na postawienie diagnozy?

Badanie WES COMPLEX – nowość na rynku

Badanie WES COMPLEX jest jedynym dostępnym na rynku badaniem multiomicznym. Podczas jednego badania wykonywane są dwie analizy – standardowy test WES oraz kariotyp molekularny. Są to zaawansowane badania genetyczne dziecka, które mogą wiele powiedzieć o stanie zdrowia i o ewentualnych zaburzeniach w obrębie DNA.

Badanie WES COMPLEX pozwoli wykryć choroby metaboliczne?

Choroby metaboliczne często są uwarunkowane genetycznie – powodują je mutacje występujące samoistnie lub dziedziczone po rodzicach. Genetyczne badania metaboliczne u dzieci są zalecane w przypadku podejrzenia schorzenia – mogą zostać zastąpione właśnie przez badanie WES COMPLEX. Nawet jeśli choroba nie zostaje potwierdzona w DNA dziecka, to warto wykorzystać wynik i szukać innych przyczyn zaburzeń.

Badanie WES COMPLEX pomoże dobrać odpowiednie leczenie chorób metabolicznych?

Badanie WES COMPLEX może pomóc w wykryciu zaburzeń metabolicznych, jeśli mają one przyczynę w zaburzeniach w obrębie DNA. Wykrycie przyczyny choroby zapewnia szersze możliwości diagnostyczne, a tym samym dobranie odpowiednich leków, które łagodzą nieprzyjemne objawy. Genetyczne choroby metaboliczne u dzieci są stosunkowo rzadkie, dlatego bez specjalistycznych badań ich diagnostyka jest bardzo trudna.

Czy badanie WES COMPLEX zwiększa szansę na postawienie diagnozy?

Badanie WES zawsze zwiększa szansę na właściwą diagnozę, ponieważ nie ma szerszej analizy dostępnej na rynku. Co ważne, może być przydatne w diagnostyce wielu rzadkich chorób, których nie da się wykrywać bez badań DNA. Badanie WES COMPLEX może zastąpić badania na autyzm, badania na padaczkę czy wrodzone niedobory odporności. Wynik badania WES jest ważny przez całe życie.