Badanie WES COMPLEX – nowoczesny krok w kierunku diagnostyki

Czy badanie WES COMPLEX jest szerokieBadanie WES COMPLEX to innowacyjny test genetyczny, który od niedawna dostępny jest w Polsce. Test zwiększa szansę na uzyskanie diagnozy. Warto więc zastanowić się nad jego wykonaniem, w przypadku niejasnych objawów. Test ten polecany jest również jako badanie metaboliczne u dzieci. Dowiedzmy się więcej o tym szerokim badaniu genetycznym dla dzieci i dorosłych. Dlaczego stanowi dobry wybór diagnostyczny?

Czy badanie WES COMPLEX jest szerokie?

Badanie WES COMPLEX charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem. Analizuje wszystkie znane regiony kodujące genów. Test ten łączy w sobie klasyczne badanie WES, kariotyp molekularny oraz badanie biochemiczne, które jest wykonywane jeżeli w genach zostanie wykryta nieprawidłowość mogąca odpowiadać za chorobę metaboliczną. Dlatego ten test WES jest wykonywany również przy podejrzeniu chorób metabolicznych, w celu diagnostyki. Jest to również szczególnie istotne w przypadku złożonych i rzadkich chorób genetycznych.

Komu zalecane jest badanie WES COMPLEX?

Badanie WES COMPLEX jest szczególnie zalecane dla pacjentów, u których istnieje podejrzenie chorób genetycznych z niejasnymi lub złożonymi objawami, które nie zostały wyjaśnione przez inne testy genetyczne. Badanie WES umożliwi poznanie przyczyny choroby, jeżeli leży w genach. Test wykonywany jest również jako badanie na autyzm. Diagnozę autyzmu stawia szereg specjalistów – psychiatra, psycholog, neurolog. Badanie genetyczne na autyzm może przyspieszyć cały proces i poznać przyczynę autyzmu.

Czy badanie WES COMPLEX to dobry wybór?

Wybór badania WES COMPLEX może być kluczowym krokiem w precyzyjnej diagnostyce genetycznej. Jego kompleksowość i możliwość dostarczenia cennych informacji sprawia, że jest to badanie wiarygodne. Dzięki temu pacjenci oraz ich lekarze mogą otrzymać niezbędne informacje do podejmowania odpowiednich decyzji odnośnie ewentualnego leczenia czy terapii.

Gdzie w Polsce można zrobić badanie WES COMPLEX?

W Polsce badanie WES oferowane jest przez różne laboratoria. Na terenie Polski w wielu miastach możemy zlecić wykonanie testu. Rodzaj badania WES doradzany jest podczas pierwszej konsultacji z genetykiem. Dostępne testy to np. WES Premium, WES COMPLEX, WES trio, WES Profilaktyka. Wykonując takie badanie możemy poznać przyczynę problemów zdrowotnych i dzięki temu, wprowadzić odpowiednie leczenie.