Pełniejszy obraz zdrowia dzięki badaniu genetycznemu WES

Badanie genetyczne WES analizuje około 23 000 genów. To obecnie najszersze badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych, dostępne na rynku. Test WES jest pomocny w diagnozie wielu różnych chorób genetycznych. Również wykorzystywany jest w przypadku podejrzenia autyzmu. Takie badanie na autyzm może pozwolić poznać przyczynę autyzmu, co umożliwi odpowiednie leczenia autyzmu u dziecka. Jednak jak badanie genetyczne WES wspomaga diagnozę chorób oraz dlaczego jest to metoda wszechstronna?Badanie genetyczne WES - krok w stronę zdrowia

Czy badanie genetyczne WES jest wsparciem w diagnostyce chorób?

Genetyczne badanie WES znacznie rozszerza możliwości diagnostyczne, umożliwiając precyzyjne i szybkie identyfikowanie genetycznych przyczyn wielu chorób. Jest szczególnie cenne w przypadkach, gdzie tradycyjne metody diagnozy nie przynoszą odpowiedzi, jak również w diagnostyce chorób rzadkich. Test WES umożliwia wykrycie mutacji nawet w tych genach, o których wcześniej nie sądzono, że mogą być związane z daną chorobą.

Dlaczego badanie genetyczne WES jest tak wszechstronne?

Sekwencjonowanie całego egzomu jest wszechstronne, ponieważ pozwala na analizę znacznej części kodującej genomu w pojedynczym badaniu. Ta technologia nie ogranicza się jedynie do znanych mutacji, ale może identyfikować nowe, nieznane dotąd warianty, które mogą mieć znaczenie kliniczne. Dzięki temu badanie genetyczne WES jest stosowane w różnych dziedzinach.

Badanie genetyczne WES – krok w stronę zdrowia

Genetyczne badanie WES stanowi znaczący krok ku polepszeniu zdrowia, pozwalając lekarzom na dostosowanie odpowiedniego leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ta metoda nie tylko przyczynia się do dokładniejszej diagnostyki, ale również umożliwia lepsze zrozumienie mechanizmów chorobowych, co może prowadzić do opracowania nowych, bardziej skutecznych terapii. Ponadto, wczesna diagnoza genetyczna za pomocą badania WES może pomóc w zapobieganiu rozwoju chorób. Takim badaniem jest WES Profilaktyka.

Badanie genetyczne WES i jego różne możliwości

Oprócz swojego zastosowania w diagnostyce i leczeniu, badanie genetyczne WES otwiera nowe możliwości w badaniach nad genetycznymi podstawami chorób. Innowacją na rynku jest badanie WES COMPLEX. Test łączy w sobie klasyczne badanie WES, kariotyp molekularny oraz badanie biochemiczne. Jest szczególnie przydatne w przypadku chorób metabolicznych. Pozwala określić, czy choroba metaboliczna jest aktywna i jak bardzo jest zaawansowana.