Kto może wykonać badanie WES PremiumKażdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku zdrowe i bezpieczne życie. Obecnie genetyka odgrywa kluczową rolę w zdrowiu każdego z nas. Badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych, które pozwala na analizę 23 000 genów – to właśnie badanie WES Premium. Dowiedź się więcej o tym teście genetycznym.

 

Kto może wykonać badanie WES Premium?

Badanie WES Premium wykonywane jest do celów diagnostycznych. Sprawdza nie tylko zmiany w eksonach ale także głęboko intronowe. Objawy, które są wskazaniem do wykonania badania WES to np. Objawy ze spektrum autyzmu, padaczka u dzieci, wybiórczość pokarmowa, podejrzenie wrodzonej choroby metabolicznej. Niedobory odporności także są wskazaniem. Test WES jest szczególnie polecany dla rodziców, których dzieci mają nieznane zaburzenia rozwojowe.

Czy badanie WES Premium wykryje choroby wrodzone?

WES Premium pozwala na odkrycie przyczyny problemów zdrowotnych nawet, jeżeli są nimi choroby wrodzone, genetyczne. Test WES Premium ma na celu analizę genów, aby zidentyfikować różne zmiany genetyczne powiązane z chorobami. Pamiętajmy o konsultacji wyniku badania WES z lekarzem genetykiem. Jest to niezwykle ważne, aby prawidłowo go zrozumieć i otrzymać wskazówki dotyczące dalszego postępowania.

Czy badanie WES Premium można zrobić profilaktycznie?

Badanie WES Premium skierowane jest do osób, u których występują objawy chorobowe. Aby wykonać test profilaktycznie, należy zapoznać się z badaniem WES Profilaktyka. To badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych, które są osobami zdrowymi. Badanie to wykonuje się, aby poznać ryzyko choroby wrodzonej. W tym przypadku jest możliwość aktualizacji wyniku w przyszłości bez konieczności pobrania ponownie próbki.

Badanie WES Premium – wynik i cena

Cena badania WES Premium to około 6300 zł. W każdym laboratorium koszt może być inny, również w przypadku rodzaju badania WES. WES COMPLEX lub WES trio również będą już w innej cenie. Warto więc zapoznać się z ofertą przed wyborem laboratorium. Wyniki badania WES otrzymamy do kilku tygodni. Genetyka otworzyła drzwi do nowego rozumienia naszego zdrowia.