Badanie WES Premium: najwyższa jakość diagnostyki genetycznej

Czy badanie WES Premium to badanie genetyczne dla dzieci z objawamiDla rodziców nie ma nic ważniejszego niż zdrowie ich dziecka. W przypadku, gdy Twoja pociecha ma objawy, które nie mogą być wyjaśnione za pomocą standardowych badań – badanie WES Premium może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie o przyczynę ich występowania. Jest to zaawansowane badanie genetyczne, które analizuje niemal cały egzom – część genomu kodującą białka, która odpowiedzialna jest za większość znanych chorób genetycznych.

Czy badanie WES Premium to badanie genetyczne dla dzieci z objawami?

Badanie WES Premium wykonuje się, jako badanie genetyczne dla dzieci z występującymi objawami. Test pozwoli na poznanie genetycznej przyczyny tych dolegliwości. Ten test WES sprawdza wszystkie eksony oraz znane części intronów. Poszukiwane są zmiany, które odpowiadać mogą za występujące objawy. Często diagnoza stawiana jest przez wiele lat. Możemy skrócić jej okres, wykonując badanie WES.

Czy badanie WES Premium może być wykonane jako profilaktyczne badanie genetyczne?

Jednym z badań WES, które wykonywane jest w takiej formie to badanie WES Profilaktyka. Wykonuje się je u zdrowych niemowląt, dzieci czy dorosłych, aby sprawdzić ryzyko wystąpienia chorób wrodzonych. Możemy zadbać o zdrowie za pomocą tego testu genetycznego. Natomiast WES Premium sprawdza wszystkie regiony, które mogą być przyczyną choroby – w całym genomie. Diagnoza genetyczna ma ogromną ilość zalet. Wynik badania WES otrzymamy do kilku tygodni, a cena badania WES uzależniona jest od wykonywanego rodzaju testu.

Czy badanie WES Premium pozwoli wprowadzić odpowiednie leczenie?

Badanie WES Premium wykonuje się u osób, które borykają się z nietypowymi lub niewyjaśnionymi przyczynami choroby. Można skrócić czas diagnozy, wykonując właśnie badanie WES. Niedobory odporności, zaburzenia napięcia mięśniowego, choroby metaboliczne, autyzm czy padaczka – w takich przypadkach jest szczególnie zalecane. Tak naprawdę lekarz genetyk podczas konsultacji poznaje pacjenta i jego dolegliwości. Na tej podstawie może m.in. zalecić wykonanie innego typu badania WES np. WES COMPLEX.

Czy badanie WES Premium sprawdzi genetyczną przyczynę choroby?

Badanie WES Premium jest precyzyjnym i zaawansowanym badaniem genetycznym dla dzieci i dorosłych. Mutacje genetyczne mogą być odpowiedzialne za wiele różnych zaburzeń, chorób genetycznych. Test możemy wykonać prywatnie w odpowiedniej placówce. Laboratoria oferują badanie WES w różnych cenach i wariantach. Zapoznajmy się z nimi dokładnie. Zadbaj o zdrowie całej swojej rodziny z badaniem genetycznym WES.