Badanie WES COMPLEX jako narzędzie w diagnozowaniu chorób genetycznych u dzieci

Czy badanie WES COMPLEX to badanie genetyczne dla dzieci z objawamiCzy Twoje dziecko ma objawy, które nie mogą być wyjaśnione za pomocą standardowych badań? Czy zastanawiasz się, co wpływa na stan zdrowia Twojego maluszka? Jeśli tak, badanie WES COMPLEX może być odpowiedzią na wiele pytań i wątpliwości. Jest to badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych. To innowacyjne badanie multiomiczne, pierwsze w Polsce! Przeczytaj więcej o WES COMPLEX i dowiedz się, dlaczego warto je wykonać.

Czy badanie WES COMPLEX to badanie genetyczne dla dzieci z objawami?

Badanie WES COMPLEX jest badaniem genetycznym u dzieci z występującymi objawami chorobowymi. Test ten łączy w sobie szerokie badanie WES, kariotyp molekularny a w przypadku znalezienia błędu w genie, który może odpowiadać za chorobę metaboliczną – dodatkowo badanie biochemiczne. Test szczególnie polecany jest jako badanie metaboliczne u dzieci. Sprawdza również jak mocno zaawansowana jest choroba metaboliczna.

Czy badanie WES COMPLEX może być wykonane jako profilaktyczne badanie genetyczne?

Ponieważ WES COMPLEX wykonuje się u osób z objawami, nie wykonuje się go profilaktycznie. Jednak jest możliwość wykonania badania WES Profilaktyka. Test przeznaczony jest dla osób zdrowych – niemowląt, dzieci, dorosłych. Możemy sprawdzić ryzyko pojawienia się choroby wrodzonej na bardzo wczesnym etapie. Cenne jest wykrycie zmian w genach, które jeszcze nie powodują  objawów. Warto zainwestować w zdrowie swoje i najbliższych.

Czy badanie WES COMPLEX pozwoli wprowadzić odpowiednie leczenie?

Tak, wyniki badania WES COMPLEX może pomóc wprowadzić odpowiednie leczenie choroby, po jej uprzednim rozpoznaniu. Dzięki badaniu WES jest to możliwe. Odkrycie mutacji genetycznych odpowiedzialnych za objawy może pozwolić na zastosowanie bardziej ukierunkowanego podejścia do leczenia. Być może złagodzi to  objawy i poprawi jakości życia pacjenta. Cena badania WES nie należy do najniższych, jednak zalety tego testu są nieocenione.

Czy badanie WES COMPLEX sprawdzi genetyczną przyczynę choroby?

Badanie WES COMPLEX sprawdzi genetyczną przyczynę występujących objawów. Możliwość szerokiej diagnostyki genetycznej pozwoli rodzicom zapewnić dziecku jak najlepszą opiekę. Badania na padaczkę, badania na autyzm, badania na odporność czy badania przed szczepieniem – to zaledwie kilka możliwości z wielu, które posiada badanie WES. Zwiększmy szansę na uzyskanie diagnozy, wykonując innowacyjne badanie WES COMPLEX.