Badanie genetyczne WES – czy wykryje autyzm i padaczkę u dziecka?

Czy badanie genetyczne WES pozwoli rozpoznać powody autyzmuBadanie genetyczne WES to analiza, która nie ma sobie równych i zapewnia najszersze możliwości diagnostyczne dzieci i dorosłych, bez względu na wiek. Badanie WES cena obejmuje nie tylko uzyskanie wiarygodnego wyniku, ale również możliwość jego konsultacji z lekarzem genetykiem.

Czy badanie genetyczne WES pozwoli rozpoznać powody autyzmu?
Badanie genetyczne WES jako najlepsze badanie autyzmu u dzieci
Czy badanie genetyczne WES pozwoli dobrać leki na padaczkę u dziecka?
Badanie genetyczne WES, WES Premium lub WES trio, które badanie wybrać?

Czy badanie genetyczne WES pozwoli rozpoznać powody autyzmu?

Badania wskazują, że autyzm może mieć związek z nieprawidłowościami w obrębie genów. Jeśli zaburzenia mają taką przyczynę to badanie genetyczne WES może znacznie pomóc w diagnostyce dziecka. Oczywiście warto podkreślić, że autyzm może dawać wiele niejednoznacznych objawów, jednak wynik badania WES jest wysoce wiarygodny.

Badanie genetyczne WES jako najlepsze badanie autyzmu u dzieci

Badanie genetyczne WES zapewnia szeroki zakres i dzięki temu może wykryć mutacje, które powodują zaburzenia ze spektrum autyzmu. Dzięki temu można skutecznie i szybko postawić właściwą diagnozę. Badania genetyczne dziecka są znacznie bardziej skuteczne niż obserwacja dziecka czy badania na autyzm przeprowadzane przez psychologa.

Czy badanie genetyczne WES pozwoli dobrać leki na padaczkę u dziecka?

Badanie WES może zastępować panelowe badania na padaczkę o znacznie węższym zakresie. W ten sposób można sprawdzić, czy padaczka ma podłoże w genetyczne, czy jednak należy szukać innego źródła choroby. Trafna diagnoza to szansa na szybsze wprowadzenie odpowiedniego leczenia padaczki dziecka – odpowiednio dobrane leki mogą zapewnić normalne funkcjonowanie chorego w społeczeństwie.

Badanie genetyczne WES, WES Premium lub WES TRIO, które badanie wybrać?

Wybór konkretnego badania WES zależy od tego, jaka choroba jest podejrzewana u dziecka, czy jest to rzadkie schorzenie i jaki może mieć związek ze zdrowiem rodziców. Badanie WES Premium bada nie tylko eksomy, ale również poznane do tej pory introny, dając jeszcze szersze możliwości w diagnostyce. WES TRIO jest to diagnostyka, która obejmuje dziecko oraz rodziców – w ten sposób można wykryć wiele rzadkich mutacji, niemożliwych do wykrycia bez wykonania badań genetycznych.