Badania genetyczne dziecka

Badania genetyczne dziecka Wiele chorób genetycznych można leczyć głównie objawowo. Terapia może spowolnić postępowanie danej choroby albo złagodzić występujące objawy czy nawet zatrzymać tę chorobę. Warto wiedzieć, że nie można całkowicie usunąć bezpośredniej przyczyny, którą jest zmiana w genach. Choroby genetyczne można leczyć różnymi metodami. W pewnych przypadkach skuteczna może okazać się rehabilitacja czy nawet odpowiednio dopasowana dieta. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym lepiej, ponieważ specjalista dopasuje właściwe leczenie w szybkim czasie.

Badania genetyczne dziecka – dostępne na rynku
Badania genetyczne dziecka – jakie informacje dają
Badania genetyczne dziecka – gdzie wykonać?
Badania genetyczne dziecka – koszt

Badania genetyczne dziecka – dostępne na rynku

Obecnie występuje wiele badań genetycznych dziecka na polskim rynku, spośród których można przykładowo wskazać na:

Badania genetyczne dziecka – jakie dają informacje?

Wykonane badania genetyczne dziecka (a także badań genetycznych niemowlaka) dają kluczowe informacje odnośnie ryzyka zachorowania na wiele wrodzonych chorób. Na ich podstawie sprawdza się geny, zatem bezpośrednią przyczynę danej choroby wrodzonej. Ten test wystarczy przeprowadzić tylko raz, gdyż wynik jest wiarygodny i nie wpływa na niego obecny stan zdrowia małego pacjenta. Ludzkie DNA jest niezmienne. Kiedy nie zostanie wykryty gen choroby wrodzonej to zachorowanie nie jest i nie będzie możliwe.

Badania genetyczne dziecka – gdzie wykonać?

Badania genetyczne dziecka można wykonać w autoryzowanej placówce albo w domu poprzez zamówienie wizyty domowej mobilnej pielęgniarki.

Badania genetyczne dziecka – koszt

Cena badania genetycznego dziecka zależy od metody, z której korzysta test DNA. Podstawowy test badający tylko pojedyncze geny kosztuje 2-3 tys. Badania genetyczne dziecka z objawami np. autyzmu mogą wynosić do 3000 zł.. Najszersze badanie wes to cena ok. 5500 zł, ale trzeba pamiętać, że wszystko zależy od wybranej autoryzowanej placówki.