Jak badanie WES Profilaktyka może zmienić życie Twojego dziecka?

Czym właściwie jest badanie WES ProfilaktykaWyobraźmy sobie, że istnieją możliwości zareagowania na choroby wrodzone, zanim jeszcze pojawią się objawy? Umożliwia to badanie WES Profilaktyka! Test skierowany jest dla zdrowych osób – niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Dzięki niemu można dowiedzieć się o ryzyku choroby wrodzonej już na bardzo wczesnym etapie. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich kroków, już bardzo wcześnie. Podpowiemy dlaczego warto zainwestować w to badanie i jakie choroby może ono wykryć?

Czym właściwie jest badanie WES Profilaktyka?

Badanie WES Profilaktyka w kontekście profilaktyki zdrowia, to zaawansowany test genetyczny. Badany jest cały egzom, czyli około 23 000 genów. Sprawdzane są zmiany, które mogą być niebezpieczne i wpłynąć na życie pacjenta w przyszłości. WES Profilaktyka wskazane jest szczególnie jako test przesiewowy dla noworodków np. w przypadku wrodzonych chorób metabolicznych. Dzięki temu rodzice mają możliwość wczesnego wykrycia potencjalnych problemów zdrowotnych i zastosowania odpowiedniej terapii, leczenia.

Czy badanie WES Profilaktyka wykrywa autyzm?

Autyzm jest jednym z zaburzeń, których przyczyny są dość złożone i wciąż nie do końca zrozumiane. Pamiętajmy, że badanie WES nie jest skierowane do osób, u których występują objawy. Mimo to, badanie WES Profilaktyka może być bardzo pomocne w identyfikacji genetycznych czynników związanych z autyzmem. Inne rodzaje badania WES będą pomocne dla dzieci z objawami np. badanie WES COMPLEX.

Czy badanie WES Profilaktyka wykrywa padaczkę?

Tak samo jak w przypadku autyzmu jest możliwość wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Jednak jeżeli u dziecka występują napady drgawek lub inne objawy, można wykonać inne badanie WES. W takiej sytuacji kluczowe będzie rozpoznanie rodzaju oraz przyczyny padaczki. Wykrycie odpowiednich genów może prowadzić do indywidualnie dostosowanego planu leczenia, co z kolei może znacząco poprawić jakość życia dziecka. Jeżeli u dziecka pojawią się objawy padaczki warto również skonsultować się z neurologiem.

Ile czeka się na wynik badania WES Profilaktyka?

Czas oczekiwania na wynik badania WES Profilaktyka może być zróżnicowany i zależy od laboratorium. Średnio czas oczekiwania to około 7 tygodni. Jest to inwestycja, która może przynieść bezcenne informacje dla zdrowia Twojego dziecka. Sprawia to, że cena badania WES Profilaktyka jest warta każdego grosza. Pamiętajmy, że każdy może wykonać badanie WES.