Dlaczego Twoje dziecko powinno przejść badania metaboliczne i WES COMPLEX?

Na czym polegają badania metaboliczne - badanie WES COMPLEXChoroby metaboliczne są podstępne i mogą wyrządzić spore szkody w organizmie. Dotyczy to szczególnie dzieci, które cały czas się rozwijają. Coraz więcej obserwujemy wrodzonych chorób metabolicznych, gdzie badania genetyczne są najlepszym rozwiązaniem. Genetyczne badania metaboliczne – takie jak badanie WES COMPLEX ma bardzo szeroki zakres. Ale dlaczego test jest tak ważny i jakie choroby może wykryć?

Na czym polegają badania metaboliczne – badanie WES COMPLEX?

Choroby metaboliczne związane są z problemami procesów metabolicznych w organizmie. Zaburzenia metaboliczne to grupa kilkuset chorób. Przyczynami wrodzonych chorób metabolicznych są mutacje w genach. Choroby metaboliczne u niemowląt mogą się długo rozwijać się bez żadnych objawów. Skutkiem może być uszkodzenie układy nerwowego lub innych narządów. Warto więc wykonać badania metaboliczne u dziecka. Test genetyczny, WES COMPLEX jest wiarygodny i wykonuje się go z suchej kropli krwi.

Badania metaboliczne – dlaczego wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie?

Aby nie doprowadzić do szkód w organizmie warto wykonać genetyczne badania metaboliczne jak najwcześniej. Niektóre choroby metaboliczne rozwijają się w ukryciu, w związku z tym diagnoza genetyczna może okazać się pomocna. Kolejną kwestią jest leczenie choroby metabolicznej. Bez prawidłowego rozpoznania choroby nie mamy możliwości wprowadzenia odpowiedniego leczenia. W tym przypadku dotyczy ono m.in. wprowadzenia indywidualnej diety, która będzie zależna od rozpoznanej choroby. Badania metaboliczne dają możliwość wczesnego wykrycia problemów.

Badania metaboliczne  – czy można zbadać wrodzone choroby metaboliczne?

Tak, badania metaboliczne – badanie WES COMPLEX może zidentyfikować wrodzone choroby metaboliczne. Ich przyczyną są mutacje w genach, w związku z tym test WES jest idealnym rozwiązaniem. Diagnostyka chorób metabolicznych ułatwi z pewnością ich leczenie. Pozwoli to również poprawić komfort życia pacjenta. Niektóre z dolegliwości mogą być uciążliwe.

Badania metaboliczne – ile kosztuje badanie WES COMPLEX?

Cena badania WES może być zmienna, zależna od rodzaju badania WES oraz laboratorium, w którym je wykonujemy. Badanie WES COMPLEX kosztuje około 5300 zł i jest innowacją na rynku diagnostycznym. W porównaniu do klasycznego badania WES, zwiększa szansę na uzyskanie diagnozy o 25%! Dlatego warto rozważyć tę opcję jako inwestycję w zdrowie twojego dziecka. Zdrowie twojego dziecka jest najważniejsze, dlatego nie ignoruj możliwości, jakie dają badania metaboliczne.