Badania przed szczepieniem

Badania przed szczepieniemWielu rodziców zastanawia się, czy szczepić swoje dziecko. Często wynika to z nieuzasadnionych obaw o bezpieczeństwo szczepionek. O to nie trzeba się martwić- szczepionki są zupełnie bezpieczne. Jednak u dzieci, które borykają się z pewnymi chorobami wrodzonymi, szczepienie trzeba odroczyć lub całkowicie z niego zrezygnować. Nie wszystkie choroby wrodzone się objawiają, więc aby mieć pewność, to przed szczepieniem warto wykonać badanie genetyczne dziecka.

Badania przed szczepieniem – poznaj wiarygodne badania genetyczne dziecka przed szczepieniem
Przeciwwskazania do szczepienia – badanie WES Premium pomoże poznać wiarygodną diagnozę
Badanie WES Premium czy Badanie WES – które wybrać jako badanie przy poznaniu przeciwwskazań do szczepienia?
Co mówią rodzice o badaniu WES Premium – sprawdź opinie o tym badaniu genetycznym dziecka

Badania przed szczepieniem- poznaj wiarygodne badania genetyczne dziecka przed szczepieniem

Choroby o podłożu genetycznym często mają podstępny przebieg i objawiają się po kilku miesiącach, a nawet latach życia. Gdy choroba zacznie dawać objawy, to często dziecko przyjmie już szczepienia, które nie są dla niego bezpieczne. Aby się upewnić, warto więc wykonać badania genetyczne. Ich wybór jest dość duży, dlatego warto zdecydować się na najbardziej precyzyjne i najnowocześniejsze badanie- jedno z badań WES.

Przeciwwskazania do szczepienia- badanie WES Premium pomoże poznać wiarygodną diagnozę

Odroczyć szczepienie lub całkowicie z niego zrezygnować trzeba, jeśli dziecko boryka się z pierwotnym niedoborem odporności lub chorobą metaboliczną. W wykryciu tych chorób może pomóc badanie WES premium. Jest to najbardziej precyzyjne badanie na rynku testów DNA. Wykorzystuje ono technologię NGS (Sekwencjonowania Nowej Generacji). Ma ono bardzo szeroki zakres- analizie poddaje się wszystkie eksomy człowieka oraz dobrze poznane introny. Nie bada się wszystkich intronów, ponieważ genetyka nie poznała jeszcze ich zbyt dobrze. Poddawanie ich analizie mogłoby prowadzić do błędów w procesie diagnostycznym oraz paniki u pacjenta.

W badaniu WES premium sprawdza się także wrażliwość pacjenta na 89 substancji, które są zawarte w ponad 550 lekach. Analizowane substancje należą m.in. do grupy leków przeciwbólowych, przeciwdepresyjnych, kardiologicznych oraz przeciwpadaczkowych. Ta analiza pozwoli na wdrożenie bezpiecznego leczenia w przypadku wykrycia choroby wrodzonej. Jest to panel farmakogenetyczny.

Badanie WES Premium czy badanie WES- które wybrać jako badanie przy poznaniu przeciwwskazań do szczepienia?

Badanie WES premium to rozszerzona wersja standardowego testu WES. W klasycznej wersji analizie poddawane są jedynie eksomy, które odpowiadają za 89% chorób wywołanych czynnikami genetycznymi. Badanie to także przeprowadza się za pomocą sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Test WES także jest nowoczesny i bardzo precyzyjny. Oba badania WES można wykonać z dwóch próbek- próbki pobranej z krwi lub wymazu z policzka. Obie próbki mogą zostać pobrane w przychodni lub w domu. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, to wymaz z policzka możemy pobrać sami za pomocą specjalnego zestawu pobraniowego, a do pobrania próbki z krwi musimy skorzystać z usługi pielęgniarki mobilnej. Wszystkie badania WES powinny być wykonywane w doświadczonych laboratoriach, które mają stosowne certyfikaty, akredytacje oraz cieszą się pozytywnymi opiniami pacjentów – dlatego warto wiedzieć, jak wybrać badanie WES.

Wielu rodziców zastanawia się którą wersję badania WES wybrać jako badanie przed szczepieniem. Nie jest to prosta decyzja, jak każda, która dotyczy zdrowia dziecka. W przypadku badań przed szczepieniem rekomenduje się jednak wykonanie rozszerzonej wersji badania WES, ponieważ może ono wykryć więcej chorób wrodzonych.

Co mówią rodzice o badaniu WES Premium- sprawdź opinie o tym badaniu genetycznym dziecka

Rodzice dzieci, u których wykonano jeden z testów WES, mają bardzo dobre opinie o badaniu. Jako największą zaletę badania rodzice wymieniają jego bardzo szeroki zakres badanego materiału genetycznego. Rodzice mówią też o tym, jak bardzo testy WES ułatwiły lekarzom proces diagnostyczny. Ceniona również jest mała inwazyjność i bezbolesność pobierania próbki do badania. Rodzice w zaletach badania WES często wymieniają także to, że nie trzeba go powtarzać, jak wielu innych badań. Dzięki temu dziecko jest mniej zestresowane, a rodzice spokojniejsi. 

Zobacz też:

💙Badanie WES cena

💙Badanie eksomu

💙Badanie FRAX

💙Badanie NGS cena