Badania na padaczkę u dzieci i dorosłych – gdzie wykonasz badanie oraz ile za nie zapłacisz?

badania na padaczkęPodejrzewasz padaczkę u siebie, dziecka lub u innej bliskiej Ci osoby i zastanawiasz się jakie badania na padaczkę wykonać? Część badań, takich jak badanie EEG czy tomografia komputerowa zleci Ci specjalista, jednak istnieją inne testy diagnostyczne, o których wykonaniu możesz zadecydować samodzielnie, a są to m.in. badania genetyczne na padaczkę, takie jak badanie WES. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakie są najnowsze badania na padaczkę, ile za nie zapłacisz oraz gdzie je wykonasz!

Najnowsze badania na padaczkę
Badania na padaczkę u dzieci
Badania na padaczkę u osób dorosłych
Cena badań na padaczkę

Najnowsze badania na padaczkę

Jednymi z najnowocześniejszych dostępnych testów diagnostycznych są badania genetyczne na padaczkę. Należy do nich m.in. badanie WES, które pozwala na analizę całego genomu człowieka, a co za tym idzie, na dokładne poznanie przyczyny występowania padaczki oraz rodzaju występującej padaczki.

Badania na padaczkę u dzieci

Badania na padaczkę można wykonać także u dzieci – doskonale sprawdzą się tutaj badania genetyczne dziecka, które nie tyko pozwolą na diagnozę choroby, jeśli ta występuje. Badania takie jak badanie WES lub badanie WES PREMIUM dają możliwość ustalenia, czy dziecko w przyszłości może zachorować na dany typ padaczki, dzięki czemu można uniknąć wykonywania wielu niepotrzebnych badań diagnostycznych, które z pewnością będą stresujące zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Badania na padaczkę u osób dorosłych

Badania na padaczkę można wykonywać także u osób dorosłych, więc jeśli chcesz poznać dokładne przyczyny choroby lub jeśli jeszcze jej u Ciebie nie zdiagnozowano, ale lekarz podejrzewa jej występowanie, z pewnością warto wykonać badanie. Obecnie badania genetyczne na padaczkę stanowią bardzo ważny element procesu diagnozy genetycznej, ale warto wykonać je na każdym etapie choroby – zarówno przed, jak i już po postawieniu przez specjalistę rozpoznania.

Cena badań na padaczkę

Cena badania na padaczkę może być różna, a ma na nią wpływ wiele czynników. Są to m.in. miejsce wykonywania, doświadczenie laboratorium oraz posiadanie przez nie odpowiednich pozwoleń i certyfikatów, a także zakres badania na padaczkę. Badania genetyczne na padaczkę, takie jak badanie WES mogą kosztować od 5 do 7 tysięcy złotych. Cena badania WES to dokładnie 5997zł, zaś badania WES PREMIUM 6297zł.