Padaczka nieokreślona to typ epilepsji, którego nie da się przypisać do żadnego rodzaju tej choroby poznanego przez medycynę. Oznacza to, że jej objawy są zbyt mało charakterystyczne, aby można było ją sklasyfikować. U większości pacjentów pojawiają się symptomy, które dotyczą …
Padaczka – porady i niezbędne informacje
Jak często występują ataki padaczki?
Jak często występują ataki padaczki? Padaczka jest chorobą neurologiczną, która wywołuje nawracające ataki padaczkowe. Mogą one przyjąć różną formę w zależności od rodzaju epilepsji. Najczęściej chorzy podczas napadu mogą doświadczać drgawek, utraty przytomności, zaniku świadomości czy nagłego zginania kończyn. W …
Padaczka bez drgawek u dzieci – objawy, przyczyny, diagnoza, leczenie
Padaczka bez drgawek u dzieci – objawy, przyczyny, diagnoza, leczenie Padaczka jest chorobą, która większości osób kojarzy się z napadem drgawek u dziecka i wyprężeniem ciała. W rzeczywistości jest to tylko jedna z form, którą może przyjąć ta choroba. Padaczka …
Padaczka a szczepienia
Padaczka a szczepienia Padaczka jest chorobą neurologiczną. Wywołuje ona różne objawy m.in. drgawki u dzieci, napady nieświadomości, utratę przytomności czy zginanie kończyn. Wiele osób twierdzi, że jedną z jej przyczyn mogą być szczepienia. Określana ona jest wtedy jako padaczka poszczepienna. …
Badania padaczka- jakie wybrać?
Badania padaczka- jakie wybrać? Padaczka należy do grupy chorób o charakterze neurologicznym oraz genetycznym. Padaczka Może mieć inne objawy u dorosłych, niż u dzieci. Niestety, może mieć bardzo niebezpieczny przebieg, dlatego każdy rodzicem powinien bacznie obserwować swoje dziecko. Badania padaczka …
Badania genetyczne w kierunku wykrycia padaczki – czy warto je wykonać?
Badania genetyczne w kierunku wykrycia padaczki – czy warto je wykonać? Genetyczne badania na padaczkę mogą pomóc w diagnostyce choroby. Okazuje się, że epilepsja może mieć związek z wadliwymi genami – z tego powodu zaburzenia mogą okazać się trudne w diagnostyce, szczególnie …
Padaczka – czego nie wolno robić?
Padaczka – czego nie wolno robić? Padaczka jest chorobą neurologiczną, na którą tylko w Polsce choruje aż 300 000 osób. Wywołuje ona napady padaczkowe, podczas których pojawić mogą się m.in. drgawki, wyprężenie ciała, mimowolne oddanie moczu oraz utrata świadomości. Wiele …
Padaczka – objawy przed atakiem
Padaczka – objawy przed atakiem U osób chorych na epilepsję przed napadem mogą pojawić się pewne charakterystyczne symptomy. Objawy przed atakiem padaczkowym nazywa się aurą padaczkową. Doświadcza jej aż 30-40% osób chorych na padaczkę. Przed atakiem pojawia się u nich …
Badania padaczka- kiedy wykonać?
Badania padaczka- kiedy wykonać? Padaczka, zwana epilepsją, jest chorobą, która obejmuje centralny układ nerwowy. Największe ryzyko jej ujawnienia występuje przed piątym rokiem życia lub po ukończeniu 65 lat. Ma miejsce z powodu zaburzeń w komunikacji między komórkami nerwowymi mózgu. Objawy występują o każdej …
Badania na padaczkę – kiedy wykonać?
Badania na padaczkę – kiedy wykonać? Padaczka u dzieci może objawiać się na różne sposoby: od drgawek u dzieci, przez niekontrolowane ruchy kończyn aż do chwilowej utraty świadomości. Choroba wymaga dokładnej diagnozy, którą poprzedzają liczne badania na padaczkę. Jednym z …