Badanie WES Premium – najnowsza generacja!

W dobie szybkiego postępu, sekwencjonowanie całego egzomu, które jest realizowane w badaniu WES – umożliwia poznanie przyczyny występujących objawów, jeżeli leżą w genach. Badanie WES Premium jest jednym z rodzajów badania WES. Test ten wykonamy nie tylko u osoby dorosłej, ale także u dziecka lub niemowlęcia. Jakie są możliwości zastosowania tego innowacyjnego badania genetycznego dla dzieci i dorosłych? Badanie WES Premium - test genetyczny dla każdego

W jakim celu wykonuje się badanie WES Premium?

Badanie WES Premium służy do wykrywania mutacji genetycznych, które mogą leżeć u podstaw wielu chorób dziedzicznych. Dzięki głębokiej analizie genetycznej, WES Premium pozwala na dokładniejsze identyfikowanie nawet rzadkich i subtelnych wariantów genetycznych, co znacząco wpływa na możliwości diagnostyczne. Jest to niezwykle ważne w przypadkach, gdy standardowe metody diagnostyczne nie przynoszą jednoznacznych wyników, umożliwiając precyzyjniejsze dopasowanie leczenia.

Czy badanie WES Premium może być wykonane u niemowląt?

Tak, badanie WES Premium może być wykonane także u niemowląt, zwłaszcza tych, u których podejrzewa się genetyczne podłoże chorób. Wczesna diagnostyka jest ważna dla zapewnienia odpowiedniej opieki i leczenia, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój dziecka i jego przyszłe zdrowie. Mimo, że badanie wykonuje się prywatnie, warto się nad nim zastanowić i przemyśleć, jakie może przynieść korzyści.

Jakie inne badanie może zastąpić badanie WES Premium?

Badanie WES wykonuje się m.in. jako badanie na padaczkę, badanie na autyzm, badanie na odporność, czy przed szczepieniem. Stosuje się je jako badanie metaboliczne u dzieci i tutaj zalecane jest badanie WES COMPLEX, które jest w stanie zweryfikować, czy choroba metaboliczna jest aktywna. Aby odpowiednio leczyć schorzenie, konieczne jest poznanie jego przyczyny. Wynik badania WES otrzymamy do około 10 tygodni.

Badanie WES Premium – test genetyczny dla każdego

Badanie WES Premium staje się coraz bardziej dostępne, oferując pacjentom i ich rodzinom nie tylko dokładniejszą diagnostykę, ale również bardziej spersonalizowane podejście do leczenia. Chociaż cena badania WES może być wyższa niż tradycyjnych testów genetycznych, jego wartość w precyzyjnym rozpoznawaniu i możliwościach sprawia, że jest ono atrakcyjną opcją dla szerokiej gamy pacjentów, od niemowląt po dorosłych. Jego korzyści, czynią WES Premium ważnym narzędziem w nowoczesnej opiece zdrowotnej.