Badanie WES COMPLEX – nowoczesne narzędzie diagnozy genetycznej w walce z chorobami wrodzonymi

Co to jest badanie WES COMPLEX i jakie choroby genetyczne może wykryćNiepokojące objawy u dziecka to dla rodziców ogromny stres. Dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny problemu. Dużo osób wykonuje i poleca badanie WES COMPLEX – nowoczesne narzędzie, które zwiększa szansę postawienia właściwej diagnozy.

Co to jest badanie WES COMPLEX i jakie choroby genetyczne może wykryć?
Jakie badania może zastąpić badanie WES COMPLEX?
Jak robi się badanie WES COMPLEX?
Dlaczego badanie WES COMPLEX jest tak często wybierane?

Co to jest badanie WES COMPLEX i jakie choroby genetyczne może wykryć?

Badanie WES COMPLEX to innowacja na rynku. Badanie wykrywa m.in. choroby metaboliczne i jest w stanie określić, jak bardzo ta choroba jest zaawansowana. Dzięki badaniu można zidentyfikować geny odpowiedzialne za wiele chorób genetycznych i wrodzonych. Diagnoza genetyczna obecnie stanowi ważną część w wykrywaniu problemów zdrowotnych.

Jakie badania może zastąpić badanie WES COMPLEX?

To co wyróżnia badanie WES COMPLEX, to jego kompleksowość. Test łączy w sobie nie tylko standardowe badanie WES, ale także kariotyp molekularny. Dodatkowo, jeśli w genach zostanie wykryta nieprawidłowość, która może odpowiadać za chorobę metaboliczną – wykonywane jest badanie biochemiczne. Dzięki temu jedno badanie może zastąpić wiele innych, np. badania metaboliczne, co znacząco skraca czas oczekiwania na diagnozę.

Jak robi się badanie WES COMPLEX?

Aby przeprowadzić badanie WES COMPLEX, potrzebna jest sucha kropla krwi pacjenta. Ten test WES, jak każdy inny jest nieinwazyjny.  Szczególnie jest to ważne w przypadku małych pacjentów. Badania WES są badaniami genetycznymi dla dzieci i dorosłych. Tak naprawdę badanie można wykonać już u najmłodszych. Nie ma ograniczonego wieku w przypadku tego testu genetycznego. Po pobraniu próbki materiał jest poddawany analizie w specjalistycznym laboratorium.

Dlaczego badanie WES COMPLEX jest tak często wybierane?

Badanie WES COMPLEX wybiera spora ilość osób. Nic w tym dziwnego. WES COMPLEX w porównaniu do standardowego badania WES zwiększa szansę na uzyskanie diagnozy o 25%. Dzięki temu rodzice mogą szybciej podjąć decyzję o odpowiedniej terapii lub leczeniu dla swojego dziecka. Jeśli obawiasz się o zdrowie swojego dziecka i zauważam niepokojące objawy, badanie WES COMPLEX może być kluczem do zrozumienia jego problemów.