Autyzm badania genetyczne-informacje

Autyzm dotyka coraz więcej dzieci. Jeśli pojawiają się wątpliwości lub jakiekolwiek przesłanki sugerujące, że dane dziecko może się z nim zmagać, nie warto czekać. Najlepszym sposobem będzie jak najszybsze wykonanie odpowiednich badań, aby móc rozpocząć terapię, która znacząco może poprawić komfort życia, zmagającego się z chorobą dziecka. Na całe szczęście takie badania są coraz powszechniejsze.

Autyzm badania genetyczne - kiedy są potrzebne, Autyzm badania genetyczne - kiedy warto je wykonać, Autyzm badania genetyczne - ile kosztują, Autyzm badania genetyczne - jakie geny badają

Autyzm badania genetyczne – kiedy są potrzebne?
Autyzm badania genetyczne – kiedy warto je wykonać?
Autyzm badania genetyczne – ile kosztują?
Autyzm badania genetyczne – jakie geny badają?

Autyzm badania genetyczne – kiedy są potrzebne?

Wielu opiekunów zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na to, aby zdecydować się na badania genetyczne w kierunku autyzmu. Na pewno warto zdecydować się na nie, wtedy gdy dziecko pomimo osiągnięcia pewnego wieku wciąż nie komunikuje się i nie nawiązuje relacji z rówieśnikami. Powodem do niepokoju powinny być powtarzające się, nietypowe objawy.

Autyzm badania genetyczne – kiedy warto je wykonać?

Na pewno, wtedy gdy dziecko cały czas pozostaje zamknięte w sobie i ma ogromne trudności z nawiązywaniem znajomości z rówieśnikami. Dzieci z reguły są otwarte na interakcje z innymi dziećmi i finalnie przełamują nawet nieśmiałość. Dzieci z autyzmem tego nie potrafią. Niepokój powinno wzbudzić także to, że dziecko wciąż nie mówi lub nie reaguje na pewne bodźce.

Autyzm badania genetyczne – ile kosztują?

W tym przypadku najlepszym wyborem będzie wykonanie testu w kierunku autyzmu – testu NOVA, który bada wiele genów jednocześnie i wykrywa ewentualne anomalie. Cena takiego testu wynosi prawie 4 tysiące złotych, ale test jest kompleksowy i zapewnia niemalże całkowite przebadanie dziecka pod kątem chorób genetycznych.

Autyzm badania genetyczne – jakie geny badają?

Aby móc potwierdzić autyzm oraz znależć przyczyny autyzmu, konieczne jest zbadanie wielu genów. Jednak nie ma się czym martwić, ponieważ test NOVA jest kompleksowy i tym samym pozwala na przebadanie wszystkich niezbędnych genów. Dzięki temu uzyskany wynik jest rzetelny i można mieć całkowitą pewność co do jego słuszności. Z całą pewnością jest to wręcz doskonała metoda diagnostyki chorób genetycznych, w tym także wspomnianego już autyzmu.