Badanie WES Profilaktyka, jako klucz do ochrony zdrowia
Obecnie na rynku dostępne jest przesiewowe badanie genetyczne, które pozwoli poznać ryzyko choroby wrodzonej w przyszłości. Testem tym jest badanie WES Profilaktyka. Wykonuje się je u osób zdrowych – niemowląt, dzieci, czy dorosłych. W dziedzinie medycyny genetycznej, profilaktyka zajmuje coraz ważniejsze miejsce. Dlaczego wczesna diagnostyka genetyczna jest tak istotna, czy WES Profilaktyka oferuje najszerszą analizę genetyczną?
Dlaczego badanie WES Profilaktyka zalecane jest już u najmłodszych?
Wczesne wykrywanie predyspozycji genetycznych do chorób pozwala na szybką reakcję i wdrożenie ewentualnych działań leczniczych, już na bardzo wczesnym etapie życia. Może to znacząco wpłynąć na rozwój dziecka i jego zdrowie w przyszłości. Badanie WES Profilaktyka, przeprowadzane już w niemowlęctwie lub wczesnym dzieciństwie, umożliwia identyfikację ryzyka chorób genetycznych i metabolicznych.
Czy badanie WES Profilaktyka to najszerszy test genetyczny?
Badanie WES Profilaktyka to obecnie jedyne badanie WES, które wykonują się jako test przesiewowy. Test nada cały egzom, czyli ok. 23 000 genów. Jest bardzo szeroki badaniem, które wykonuje coraz więcej osób. Próbką do tego badania WES jest krew lub wymaz z policzka. Dlatego badanie bezpiecznie i ze spokojem można wykonać już u najmłodszych.
Ile kosztuje badanie WES Profilaktyka i jak długo czeka się na wynik?
Cena badania WES Profilaktyka może się znacznie różnić w zależności od laboratorium. Badanie kosztuje około 5 000 złotych. Czas oczekiwania na wyniki to około 7 tygodni. Laboratoria zapewniają także konsultację wyniku z lekarzem genetykiem. Jest to wartościowe dla rodziców, ponieważ będą mieć jasny obraz sytuacji zdrowotnej dziecka.
Badanie WES Profilaktyka – wsparcie w diagnozie
Badanie WES Profilaktyka stanowi cenne wsparcie w diagnozie, umożliwiając lekarzom i rodzicom dostęp do wczesnych informacji o predyspozycjach genetycznych dziecka. Ta wiedza może kształtować podejście do opieki zdrowotnej dziecka, od wyboru odpowiedniej diety i stylu życia po wczesne wdrożenie specjalistycznych terapii.