Badania genetyczne na autyzm-informacje

Autyzm jest chorobą, która dotyka coraz więcej dzieci. To właśnie z tego powodu dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób można ją diagnozować i jak najszybciej otrzymać odpowiedź na pytanie, czy dane dziecko boryka się z tym schorzeniem. Przede wszystkim najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z testów WES, które dają szybkie i prawdziwe wyniki.

Badania genetyczne autyzm - kto je wykonuje, Badania genetyczne autyzm - kiedy można otrzymać wynik, Badania genetyczne autyzm - ile kosztują, Badania genetyczne autyzm - jak je się je wykonuje

Badania genetyczne autyzm – kto je wykonuje?
Badania genetyczne autyzm – kiedy można otrzymać wynik?
Badania genetyczne autyzm – ile kosztują?
Badania genetyczne autyzm – jak się je wykonuje?

Badania genetyczne autyzm – kto je wykonuje?

Najlepiej zgłosić się do odpowiedniego laboratorium testów DNA i wybrać tak zwany test WES. To właśnie dzięki niemu można, w jak najkrótszym terminie dowiedzieć się, czy dane dziecko choruje na autyzm. Test ten bada wiele różnych genów i schorzeń i w przypadku wykrywalności padaczki, jest szczególnie skuteczny.

Badania genetyczne autyzm – kiedy można otrzymać wynik?

Ogromną zaletą badań na autyzm bez wątpienia jest to, że wyniki można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj jest to okres do kilku tygodni. Jest to bardzo krótki czas oczekiwania. Sprawdzi się więc u osób, którym zależy na tym, aby wynik uzyskać ekspresowo.

Badania genetyczne autyzm – ile kosztują?

Jak wiadomo, cena odgrywa znaczącą rolę. To dlatego warto wiedzieć już wcześniej, na jaki koszt należy się przygotować. Ceny są tutaj różne w zależności od wybranego pakietu. Można zdecydować się na przykład na badanie tylko jednego chromosomu i tym samym zapłacić 347 złotych. Aby mieć jednak całkowitą pewność, o wiele lepiej jest wykonać kompleksowe badania, które dadzą pewność. Ich koszt zaczyna się od 2600 złotych i może sięgać nawet 5 tysięcy w zależności od badanych genów.

Badania genetyczne autyzm – jak się je wykonuje?

Wykonanie badania genetycznego w kierunku autyzmu jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Po prostu od pacjenta pobierane są próbki, które później są uważnie badane w laboratorium. W żadnym stopniu nie jest to metoda inwazyjna, co oznacza również, że nie powoduje ona żadnych dolegliwości bólowych, ani późniejszych problemów ze zdrowiem. Jest w pełni bezpieczna. Badania te warto wykonać, jeśli u dziecka zauważa się objawy autyzmu.