Badania na autyzm – jakie badanie wybrać i kiedy je wykonać?

Najnowsze badania na autyzmBadania na autyzm zlecane są przez lekarza rodzinnego lub specjalistę, który podejrzewa występowanie u dziecka autyzmu. Ponieważ przyczyny autyzmu nie są jeszcze do końca poznane, na rynku dostępne są badania genetyczne, które pozwalają na zweryfikowanie, które mutacje genetyczne mogą przyczyniać się do pojawiania się u dzieci objawów ze spektrum autyzmu. Jeśli zastanawiasz się jakie badania genetyczne na autyzm wykonać, aby diagnoza była pewna i jednoznaczna, przeczytaj poniższy artykuł, a z pewnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Najnowsze badania na autyzm
W jakim wieku wykonać badania na autyzm?
Badania genetyczne na autyzm
Badania na autyzm a badanie WES

Najnowsze badania na autyzm

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych badań genetycznych dzieci, które pozwalają na dokładniejsze poznanie przyczyny autyzmu. Najnowsze badania na autyzm, takie jak badanie WES, dają lekarzowi wiedzę na temat całokształtu zdrowia dziecka. Badania genetyczne na autyzm to nowoczesne oraz najdokładniejsze testy diagnostyczne pozwalające na sprecyzowanie, czy pojawiające się u dziecka objawy ze spektrum autyzmu, na pewno są nim spowodowane.

W jakim wieku wykonać badania na autyzm?

Badania na autyzm możesz wykonać w każdym wieku dziecka, jednak im szybciej się na nie zdecydujesz, tym lepiej. Badania genetyczne na autyzm, takie jak badanie WES lub badanie WES PREMIUM, wykonane niezwłocznie po zauważeniu u dziecka niepokojących objawów, pozwalają na szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii psychologicznej. Oczywiście badania na autyzm możesz wykonać także w późniejszych etapach choroby, kiedy dziecko jest starsze, a objawy w dalszym ciągu się utrzymują.

Badania genetyczne na autyzm

Badania na autyzm – szczególnie badania genetyczne na autyzm – stanowią podstawowe narzędzie diagnostyczne w rozpoznawaniu tej choroby. Dzięki testom genetycznym możliwe jest postawienie pewnej diagnozy genetycznej oraz wprowadzenie leczenia odpowiedniego do pojawiających się objawów.

Badania na autyzm a badanie WES

Badanie WES to jedno z najchętniej wybieranych przez Pacjentów testów genetycznych. Cenione jest szczególnie ze względu na swój szeroki zakres oraz stosunkowo niewielką cenę. Badanie analizuje cały genom ludzki (wszystkie poznane dotychczas geny człowieka), dzięki czemu możliwe jest poznanie potencjalnej przyczyny autyzmu u dziecka.