Mikromacierze badanie dzieci

Wykonywanie różnego rodzaju badań jest coraz popularniejsze, a same badania coraz bardziej ogólnodostępne. To właśnie dzięki temu warto zastanowić się nad nimi, gdy istnieją wskazania ku temu, aby je wykonać. Jednym z takich badań, jest badanie mikromacierzy. Jest to jedno z najczęściej wykonywanych badań w przypadku pacjentów, którzy zgłaszają się do kliniki. Warto wiedzieć, dlaczego i, czego ono dotyczy.

Mikromacierze badanie - jakie są wskaznia do badania, Mikromacierze badanie - ile kosztuje, Mikromacierze badanie - gdzie można je zrobić, Badanie mikromacierzy - ile się czeka na wynik

Mikromacierze badanie – jakie są wskaznia do badania?
Mikromacierze badanie – ile kosztuje?
Mikromacierze badanie – gdzie można je zrobić?
Badanie mikromacierzy – ile się czeka na wynik?

Mikromacierze badanie – jakie są wskazania do badania?

Przede wszystkim warto wyjaśnić sobie, jakie są wskazania do wykonania badania mikromacierzy. Pozwala ono na wykrycie wszelkich zmian i nieprawidłowości w obrazie chromosomów. Dzięki temu można w szybki sposób znaleźć ewentualnie choroby i anomalie. Badanie jest bardzo praktyczne. Jest ono również bardzo czułe, dzięki czemu pozwala wykryć nawet niewielkie zmiany.

Mikromacierze badanie – ile kosztuje?

Dla wielu osób podstawowym zakresem jest cena. Warto być przygotowanym na nieco wyższy wydatek, ale warto zaznaczyć tutaj, że badanie tego typu wykonuje się tylko raz i nie ma potrzeby powtarzania go. Dzięki temu ma się pewność, że wyniki są rzetelne. Takie badanie kosztuje około 2600 złotych, ale jest kompleksowe. Dodatkowo w cenie znajduje się szczegółowe analizowanie aż 227 genów, które związane są z pojawieniem się przyczyn autyzmu.

Mikromacierze badanie – gdzie można je zrobić?

Badanie mikromacierzy zrobić można w wybranej przez siebie klinice, która oferuje taką możliwość. Krew do badania pobierana jest przez pielęgniarkę i może zostać pobrana nawet w domu pacjenta! Dzięki temu dziecko się nie stresuje i wszystko odbywa się w pełni komfortowych warunkach.

Badanie mikromacierzy – ile się czeka na wynik?

Przede wszystkim podstawową kwestią jest czas oczekiwania na wynik. Na wynik badania mikromacierzy poczekać trzeba około cztery tygodnie. Warto zaznaczyć, że w przypadku tak złożonych badań, wcale nie jest to tak długo. To dlatego warto wybrać najlepsze laboratorium, które takie badanie wykonuje jak najszybciej, aby od razu dać jasną odpowiedź.

Przeczytaj więcej o innych badaniach: