Co warto wiedzieć o badaniach genetycznych noworodków?
Coraz więcej rodziców decyduje się na badania genetyczne noworodków. Przemawia za tym nie tylko rozwój testów DNA, ale też nabranie pewności i zabezpieczenia stanu zdrowia dziecka. Dobre i profesjonalne badania genetyczne, umożliwiają wykrycie i zapobiegnięcie niepożądanych skutków ubocznych przyjmowania niektórych lekarstw czy pożywienia. Warto, zanim wybierzmy placówkę, uzyskać kompleksową wiedzę na temat badania. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy należy je wykonać i jakie niesie ze sobą korzyści.
Czy warto wykonać badania genetyczne noworodka?
Gdzie zrobić badania genetyczne noworodka?
Kiedy zrobić badania genetyczne noworodka?
Jakie badania genetyczne noworodka?
Czy warto wykonać badania genetyczne noworodka?
Badania genetyczne noworodka dają nam większą pewność o stan zdrowia naszego maluszka. Dzięki testom DNA jesteśmy w stanie uchronić dziecko przed skutkami chorób wrodzonych, zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo szczepień profilaktycznych czy też poszerzyć wiedzę na temat żywności i leków, które stanowią dla noworodka poważne zagrożenie.
Gdzie zrobić badania genetyczne noworodka?
Badania genetyczne noworodka najlepiej jest wykonać w jednej z akredytowanej do tego placówki, która ma doświadczenie i uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów. Dzięki temu zyskamy pewność co do rezultatu testów.
Kiedy zrobić badania genetyczne noworodka?
Tak naprawdę badanie genetyczne noworodka takie, jak Test Nova, możemy wykonać już w drugiej dobie po urodzeniu. W tym celu wystarczy pobrać po prostu próbkę z wymazu z policzka i przekazać do odpowiedniego laboratorium. Tę czynność można wykonać samodzielnie albo w jednej z akredytowanej placówce testów noworodków. Zestaw próbek, można zamówić jeszcze przed narodzinami dziecka.
Jakie badania genetyczne noworodka?
Dobre i profesjonalne badanie genetyczne noworodka jest w stanie wykryć jak najwięcej nieprawidłowości i zagrożeń dla stanu zdrowia maluszka. Badanie Test Nova daje informacje nie tylko na temat właściwej diety, ale również da wskazówkę dla lekarzy, co do wyboru leczenia, zadbania o bezpieczną narkozę i ochronę przed częstymi infekcjami. Taka wiedza pozwoli nam na właściwą opiekę nad dzieckiem.