Gdzie wykonywany jest test NOVA?

Test NOVA jest autorskim projektem naukowców z laboratorium BGI. Jest on wykonywany najnowocześniejszą metodą badawczą: wielkoskalowego Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS), a każdy wynik potwierdzany jest metodą Sangera. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. jest oficjalnym i jedynym w Polsce dystrybutorem testu NOVA. Dzięki współpracy z jednym z największych i najbardziej nowoczesnych ośrodków naukowych na świecie – laboratorium BGI pacjenci mogą skorzystać z najnowocześniejszych osiągnięć współczesnej genetyki i wykonać zaawansowane badania genetyczne, które pozwalają w świadomym planowaniu zdrowia dziecka i jego rodziców. testDNA Laboratorium koordynuje cały przebieg badania począwszy od umówienia Państwa na badanie w placówce medycznej a skończywszy na telefonicznej konsultacji wyniku przez lekarza genetyka.

Kim jest BGI?

BGI Institute jest jednym z  największych centrów genomiki na świecie. Jego otwarcie odbyło się 9 września 1999 roku w Pekinie. Jego misją było uczestnictwo w projekcie mającym na celu poznanie ludzkiego genomu (Human Genome Project). Do dnia dzisiejszego jest jednym z najważniejszych partnerów naukowych w światowej społeczności badawczej. Firma BGI stawia sobie jako cel stworzenie łatwo dostępnej platformy naukowej. Stara się to osiągnąć dzięki inwestycje w najnowocześniejszą infrastrukturę, korzystanie z najnowocześniejszych technologii oraz ekspertów z dziedziny bioinformatytki.

BGI Institute kreuje wysokie standardy łączące naukę oraz biznes. Dzięki temu dostarczają wyjątkowo dokładne i wydaje wyniki innowacyjnych badań o szerokiej tematyce. Konsekwencja tego jest ponad 170 publikacji naukowych w najważniejszych czasopismach branżowych takich jak „Nature” oraz „Science”.

Od 10 lutego 2012 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Kopenhadze działa Centrum Genomiki BGI Europe. Celem funkcjonowania instytutu jest wspieranie światowych badań z zakresie genetyki, a również nauk medycznych, hodowli rolnej oraz ochrony środowiska.

Sieć laboratoriów BGI współpracują z najważniejszymi akademickimi oraz rządowymi instytucjami badawczymi, a także z prestiżowymi firmami działającymi na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym.

 

światowy ośrodek genomiki

BGI - informacje

W Polsce współpracuje z BGI Institude współpracuje między innymi Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Laboratorium BGI wprowadziło na światowy rynek test prenatalny NIFTY, który jest polecany przez ginekologów i wykonywany wykonywamy jest przez miliony kobiet na całym świecie.

BGI działa obecnie w ponad 100 krajach i regionach i współpracuje z ponad 3000 placówek medycznych i ponad 300 szpitalami.

Aby dowiedzieć się więcej o historii firmy, usługach i portfolio produktów, obejrzyj krótkie animowane wideo!