Badania przed szczepieniem- czy warto?

Wielu rodziców zastanawia się, czy badania przed szczepieniem są w ogóle potrzebne, a jeśli tak, jaki jest ich sens? Temat badań wykonywanych przed szczepieniami powraca co jakiś czas, zwłaszcza wśród świeżo upieczonych rodziców. Jakie badania warto wykonać, aby mieć całkowitą pewność, że zaszczepienie dziecka będzie w pełni bezpieczne?

Czy należy zrobić badania przed szczepieniem u dziecka, Jakie badania przed szczepieniem warto wykonać u dziecka, Gdzie można wykonać badania przed szczepieniem, Ile kosztują badania przed szczepieniem

Czy należy zrobić badania przed szczepieniem u dziecka?
Jakie badania przed szczepieniem warto wykonać u dziecka?
Gdzie można wykonać badania przed szczepieniem?
Ile kosztują badania przed szczepieniem?

Czy należy zrobić badania przed szczepieniem u dziecka?

W tej chwili można już śmiało powiedzieć, że wykonywanie specjalnych badań przed szczepieniem u dziecka jest coraz popularniejsze, a ich wykonywanie nie budzi już żadnych kontrowersji i zależy przede wszystkim od preferencji rodziców. Opinie lekarzy w tej kwestii często są podzielone. Niektórzy specjaliści uważają, że wykonywanie takich badań jeszcze przed szczepieniem jest dobrym pomysłem, inni natomiast, że takie badania nie mają najmniejszego sensu.

Jakie badania przed szczepieniem warto wykonać u dziecka?

Bardzo często rodzice zgłaszają się do lekarza, aby przed szczepieniem wykonać najprostsze badania, czyli morfologię krwi oraz badanie moczu. Czy to jednak jest wystarczające, jeśli oczekuje się pełnej diagnostyki? Z całą pewnością nie. Dlatego też do tych badań coraz częściej dołączają badania genetyczne, na przykład te, które wykonać można testem NOVA. Tylko badanie genetyczne dziecka jest w stanie potwierdzić, czy dziecko faktycznie jest okazem zdrowia.

Gdzie można wykonać badania przed szczepieniem?

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z laboratorium NOVA i omówienie swojego przypadku. Najczęściej próbkę do badania można pobrać samemu w domu i umówić się jedynie na jej odbiór. Taką próbką najlepiej, aby był wymaz z wewnętrznej części policzka.

Ile kosztują badania przed szczepieniem?

Ceny oczywiście zależne są od wybranej oferty. Wybierając ofertę związaną z testem NOVA, należy zdawać sobie sprawę z tego, iż test ten ma na celu wykrycie różnych przypadłości genetycznych i poddaje analizie wiele genów. To dlatego jego cena wynosi prawie cztery tysiące złotych.