Badania na autyzm- kiedy je wykonać
Badania na autyzm są coraz popularniejsze. Rodzice wykonują je swoim dzieciom najczęściej, wtedy gdy zauważają, iż ich dziecko odbiega od rówieśników. Polecane jest ono w przypadku, gdy dziecko wciąż nie mówi, mimo iż osiągnęło już znaczący ku temu wiek lub wykazuje cechy świadczące o wyizolowaniu. Każdy z przypadków należy traktować jednak w pełni indywidualnie.
Ile kosztują badania na autyzm?
Gdzie można zrobić badania na autyzm?
Jak długo czeka się na wynik badania na autyzm?
Czy wynik badania na autyzm jest pewny?
Ile kosztują badania na autyzm?
Znaczącą kwestią bardzo często są koszta, jakie trzeba ponieść w związku z wykonaniem takich badań. Od razu trzeba więc wspomnieć, iż badania na autyzm można wykonać w ramach testu NOVA. Kosztuje on niecałe 4 tysiące złotych i poddaje analizie aż 12 000 genów, w tym także geny, które odpowiadają za rozwój autyzmu. Dzięki temu istnieje możliwość prześwietlenia dosłownie całego organizmu.
Gdzie można zrobić badania na autyzm?
Najlepszym pomysłem będzie zgłoszenie się do laboratorium, w którym wykonywane są testy NOVA. To właśnie tam spotkać można się z życzliwością, ale i profesjonalizmem. Dzięki temu opada nieco stres związany z samym wykonaniem takich badań. W tej kwestii zawsze warto oddać się w ręce profesjonalistów.
Jak długo czeka się na wynik badania na autyzm?
Wbrew pozorom bardzo krótko. Oczywiście, jeśli wykona się badania na autyzm w ramach testu NOVA. W takim przypadku czas oczekiwania to najczęściej kilka tygodni. Jest to bardzo krótko, biorąc pod uwagę, jak dużo genów bada test i jak wiele chorób jest w stanie wykryć.
Czy wynik badania na autyzm jest pewny?
Śmiało, można powiedzieć, że tak. Wynik otrzymany w ramach badania na autyzm jest pewny ze względu na to, iż badanych jest tak wiele genów, co pozwala na wykrycie każdej mutacji. Z całą pewnością można w pełni zaufać laboratorium, które wykonuje testy NOVA i mieć pewność co do tego, iż ich wykonanie przebiegło na najwyższym poziomie. Pewność otrzymanych wyników działa pozytywnie także na rodziców, ponieważ są oni w stanie, w jak najkrótszym czasie rozpocząć ewentualne leczenie bądź terapię, bez konieczności tracenia więcej czasu.