Badania genetyczne dziecka- kiedy i dlaczego należy się zdecydować?

Badania genetyczne dziecka są niezwykle istotne w celu wykrycia chorób, które mogą być zapisane w genach. Zazwyczaj wykonuje się je jednak gdy istnieje dość spore ryzyko, iż dziecko mogło odziedziczyć chorobę, po którymś z rodziców. Warto więc wiedzieć, jak najwięcej o badaniach genetycznych i sposobach ich wykonywania.

Kiedy najlepiej wykonać badania genetyczne dziecka, Ile kosztują badania genetyczne dziecka, O czym mówi wynik badań genetycznych dziecka, Gdzie zrobić badania genetyczne dziecka

Kiedy najlepiej wykonać badania genetyczne dziecka?
Ile kosztują badania genetyczne dziecka?
O czym mówi wynik badań genetycznych dziecka?
Gdzie zrobić badania genetyczne dziecka?

Kiedy najlepiej wykonać badania genetyczne dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na to, aby wykonać badania genetyczne dziecka. Generalnie rzecz, biorąc, nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby takie badania wykonać już we wczesnym dzieciństwie, nawet, wtedy gdy dziecko jest jeszcze niemowlakiem. Wiele z chorób można skutecznie leczyć, a więc w razie, jakichkolwiek podejrzeń, warto wykonać takie badania od razu. Bardzo wygodną formą są badania genetyczne testem NOVA.

Ile kosztują badania genetyczne dziecka?

W tym przypadku cena zależna jest od rodzaju wykonywanych badań oraz ich ilości, które można dobrać indywidualnie. Warto jednak zdecydować się na cały test NOVA, który kosztuje mniej niż 4 tysiące złotych, a pozwala wykryć aż 87 różnych chorób genetycznych, co pozwala na doskonałe zdiagnozowanie dziecka i stworzenie obrazu jego zdrowia, co jest niezwykle istotne.

O czym mówi wynik badań genetycznych dziecka?

W każdym przypadku wyniki należy omówić z lekarzem. Niemniej jednak wyniki pozwalają poznać odpowiedź na wiele pytań. Przede wszystkim jasno ukazują, czy dziecko choruje na daną chorobę, czy też nie, a także o tym, czy jest jej nosicielem.

Gdzie zrobić badania genetyczne dziecka?

Rodzice, którzy wstępnie zdecydowali się na wykonanie badań genetycznych swojemu dziecku, bardzo często zastanawiają się nad tym, gdzie będą mogli je wykonać. Na całe szczęście tutaj z pomocą znów przychodzą testy NOVA. To właśnie z ich laboratorium można się skontaktować w celu przeprowadzenia kompleksowych badań. Gwarantowany jest całkowity profesjonalizm oraz odpowiednie podejście do osoby zlecającej badania. Dzięki temu wszystko przebiega w miłej atmosferze.