Bankowanie krwi pępowinowej – alternatywy

Bankowanie krwi pępowinowej to jedna z tych rzeczy, nad którą zastanawia się wielu rodziców. Istnieją jednak inne alternatywy, które umożliwiają realny wpływ na zdrowie dziecka i zadbanie o jego zdrowie od pierwszych dni. Jakie? Przede wszystkim nowoczesne badania genetyczne, dzięki którym można przebadać malucha pod kątem niemal 90 chorób.

Na czym polega bankowanie krwi pępowinowej?

Krew pępowinowa to źródło komórek macierzystych, które można wykorzystać do terapii niektórych chorób. Z tego powodu rodzice często zastanawiają się, czy zachowanie krwi pępowinowej ma sens.

Okazuje się jednak, że takie bankowanie może kosztować nawet kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych, ponieważ konieczne jest opłacenie nie tylko pobrania, ale i późniejszego przechowywania.

Istnieje ponadto drugi problem – taka krew nie zawsze będzie skuteczna, a podanie dziecku jego własnych komórek macierzystych np. w przypadku choroby o podłożu genetycznym wcale nie spowoduje poprawy jego stanu zdrowia. Na szczęście o zdrowie dziecka od dnia narodzin można zadbać też w inny sposób.

Badania genetyczne – zbadaj dziecko w kierunku 87 chorób…

…jednocześnie! Takie działanie umożliwia innowacyjny test genetyczny badający aż 12 tysięcy zmian w genach. To pozwala zyskać pewność co do stanu zdrowia dziecka od dnia narodzin. Wystarczy jedno badanie, żeby szanse dziecka na zdrowe życie wzrosły.

Wiele z chorób wrodzonych nie daje widocznych objawów na samym początku, a dzieci uznawane są za zdrowe. Jednak z czasem symptomy zaczynają się pojawiać – mogą to być nawet bóle brzuszka czy ulewanie. Jeśli leczenie nie zostanie wprowadzone odpowiednio wcześnie, dziecko może być narażone na poważne powikłania, w tym upośledzenie, uszkodzenie organów czy zagrożenie życia.

zapytaj eksperta o korzyści z wykonania badania

Możesz poznać też wrażliwość dziecka na leki

Nowoczesne badanie genetyczne pozwala też sprawdzić wrażliwość malucha na 32 substancje lecznicze. Każdy człowiek może na leki reagować trochę inaczej, na co duży wpływ mają geny. Wiedza, jakie leki i dawki są dla dziecka odpowiednie, pozwala prowadzić bezpieczne i skuteczne leczenie i uniknąć nieprawidłowych interakcji – również w przyszłości.

Realny wpływ na zdrowie i życie Twojego dziecka

Nowoczesne badania genetyczne dają Ci taką możliwość. Mało kto zdaje sobie sprawę, że aż 1 na 400 dzieci rodzi się z chorobą wrodzoną! I chociaż zmiana genów nie jest możliwa, często można dostosować się do tego, co jest w nich zapisane. Im szybciej dziecko zostanie przebadane, tym szybciej można będzie rozpocząć właściwą ochronę zdrowia.

test NOVA opinie lekarzy