Idealny prezent na baby shower

Prezent na baby shower powinien być… praktyczny. Podczas ostatniego miesiąca ciąży, tuż po porodzie i w czasie kolejnych tygodni. Prezent na baby shower ma być dowodem sympatii i wsparcia dla przyszłej mamy.

Baby shower – choć nie jest tak popularny jak inne zachodnie zwyczaje (np. walentynki), z roku na rok przybywa jego zwolenniczek. Zdarza się, że funkcjonuje nawet pod rodzimą, swojsko brzmiącą nazwą „bocianowe”.

Czym jest baby shower?
Co kupić przyszłej mamie na baby shower?
Jak zapakować prezent na baby shower?
Co kupić dziecku na baby shower?

Czym jest baby shower?

„Baby shower” to tradycja, której ojczyzną jest XVII-wieczna Anglia. Od początku polega ona tym, że krewne i przyjaciółki przyszłej mamy organizują przyjęcie z okazji przyjścia na świat nowego członka rodziny. Przez lata zwyczaj ten rozprzestrzeniał się i jakiś czas temu dotarł również do nas.

Co kupić przyszłej mamie na baby shower?

Zgodnie z tradycją przyszła mama ma się poczuć jak pod prysznicem („shower”) prezentów i życzliwości ze strony najbliższych kobiet. Prezentem samym w sobie może być już sama organizacja „bocianowego” . Osoba, która się tego podejmie powinna uzgodnić z główną bohaterką datę i miejsce spotkania, choć może to być również przyjęcie-niespodzianka. Baby shower może być zarówno skromne jak bardzo huczne. Kameralna wizyta w domu przyszłej mamy, spotkanie w mieszkaniu organizatorki lub w kawiarni. Wybór zależy przede wszystkim od samopoczucia głównej bohaterki. Najlepiej jednak wyręczyć ją w przygotowywaniu słodkich i wytrawnych przekąsek i zdrowych napojów. Upiec lub zamówić tort. Zadbać o dekoracje nawiązujące do okazji spotkania. I oczywiście o upominki. Najlepiej gdy prezenty wiążą się z narodzinami dziecka. Co może się przydać przyszłej mamie? Dobre książki na temat macierzyństwa. Akcesoria do karmienia (laktator, ładny biustonosz lub koszulka przyda się pod warunkiem, że przyszła mama planuje karmić piersią). Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży.

Jak zapakować prezent na baby shower?

Upominki można wręczać w torbach prezentowych albo zapakowane w papier – najlepiej z motywem nawiązującym do narodzin dziecka. Pastelowe lub nasycone, wesołe kolory, uśmiechnięte bobasy, misie, baloniki – barwy i wzory powinny być wesołe. Można też postawić na mniej banalne „opakowanie”. Na przykład detergenty do prania niemowlęcych ubrań włożyć do wiklinowego kosza. Grzechotki i maskotki – można wręczyć w specjalnym pudle na zabawki. A ubranka dziecięce można przymocować spinaczami do sznurka… Opakowaniem może być też szkatułka na przyszłe pamiątki.

Co kupić dziecku na baby shower?

Pieluchy – im więcej tym lepiej. Kocyki, rożki, pościel. Przewijak. Wanienka, grzebyk, gąbka, ręczniczki. Ubranka, w tym czapeczki i buciki. Grzechotki dla najmłodszych. Zabawki emitujące usypiające, kojące melodie i światełka. W przypadku prezentu składkowego może to być wózek lub fotelik samochodowy. By prezenty podczas baby shower nie dublowały się – wygodnie będzie sporządzić listę upominków i podzielić je między zaproszone panie.