Profesjonalna opieka genetyczna nad Twoim dzieckiem – poznaj naszych doświadczonych ekspertów
Dla naszych małych pacjentów i ich rodziców oferujemy konsultacje genetyczne prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy genetyków. Zależy nam, aby każdy wynik badania był przedstawiony w sposób jasny i zrozumiały, a kolejne kroki – starannie zaplanowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb Waszej rodziny.
Współpracujemy z ekspertami, którzy na co dzień diagnozują małych pacjentów. Naszym celem jest nie tylko przekazanie fachowej wiedzy, ale także zapewnienie Wam poczucia bezpieczeństwa i wsparcia. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zrozumieć wyniki badań i świadomie zaplanować dalszą opiekę.
Kto konsultuje naszych pacjentów?
lek. med. Beata Kozak – Klonowska
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku w 1999r.
Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.
Konsultuje noworodki w oddziałach noworodkowych, udziela porad pacjentom onkologicznym oraz pacjentom zmagającym się z problemem niepłodności i utraty ciąż.
Od 2019 roku kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej UMB oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej (woj. podlaskie).
Pasjonatka dysmorfologii i rozpoznawania zespołów rzadkich u dzieci i dorosłych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.
dr n. med. Ewa Kostyk
Posiada specjalizacje w dziedzinie genetyki klinicznej i pediatrii.
Wiele lat pracowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, zdobywając wiedzę i doświadczenie również na stażach zagranicznych. Regularnie pogłębia swoja wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.
Jako lekarz – praktyk zajmuje się poradnictwem genetycznym w pełnym zakresie, obejmującym analizę wywiadu i rodowodu, danych klinicznych, planowanie i interpretację wyników badań genetycznych.
Jak wygląda konsultacja genetyczna przed badaniem*
Przed organizacją każdego badania WES organizujemy bezpłatną konsultację kwalifikującą. Na czym ona polega?
Przed wykonaniem badania WES oferujemy bezpłatną konsultację kwalifikującą, która pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego dziecka. Oto, jak wygląda cały proces:
Na początek prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety online dostępnej w Panelu Pacjenta, która pomoże określić potrzeby diagnostyczne.
Aby zarezerwować konsultację, prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 500 zł. Kwota ta zostanie odjęta od ostatecznej ceny badania, jeśli zdecydujecie się Państwo na jego wykonanie.
Pacjent umawia się na rozmowę z wybranym specjalistą w dogodnym dla siebie terminie, rezerwując termin w Panelu Klienta.
Lekarz kontaktuje się telefonicznie, przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i ocenia, czy wybrane badanie jest odpowiednie. Jeśli tak, podczas rozmowy wypełnia dokumentację medyczną, uwzględniając indywidualne wskazania i objawy.
W przypadku, gdy lekarz uzna, że bardziej odpowiednia będzie inna analiza, poinformuje o tym i zaproponuje najlepszą opcję. Decyzja o wykonaniu badania w naszym laboratorium pozostaje całkowicie po stronie pacjenta. Specjalista nie tylko zarekomenduje najbardziej odpowiednie badanie, ale także wyjaśni, jakie korzyści może przynieść w procesie diagnostycznym Twojego dziecka.
Po konsultacji nasz konsultant skontaktuje się z Państwem, aby omówić dalsze kroki i pomóc w organizacji pobrania próbki do badania.
Konsultacja genetyczna PRZED badaniem:
📱 odbywa się w formie rozmowy telefonicznej
🕚 czas trwania: 30 minut
⭐ konsultacja odbywa się po wpłacie zadatku za badanie.
Jeżeli Pacjent po odbyciu się konsultacji nie zdecyduje się na badanie, zwracana jest mu kwota pomniejszona o 500zł kosztów konsultacji.
BEZPŁATNE konsultacje genetyczne po badaniu*
Większość naszych badań jest objętych bezpłatną konsultacją wyniku. Dlaczego konsultacja wyniku badania genetycznego przez specjalistę jest tak ważna?
Rodzic zyskuje pewność, że dobrze rozumie wynik badania – to uniknięcie niepokoju i stresu.
Lekarz podczas konsultacji może przekazać również informacje co należy zaplanować, aby wprowadzić ukierunkowane działania – gdzie zadzwonić, gdzie się umówić, do jakiego specjalisty się udać.
Po ukończonej konsultacji pacjent otrzymuje pisemne zalecenia, które będzie można przedstawić lekarzowi innej specjalizacji (np. pediatrze, neurologowi).
Dzięki pisemnym zaleceniom w trakcie konsultacji nie trzeba notować wszystkich informacji przekazywanych przez lekarza – można się skupić na rozmowie i zadawaniu nurtujących pytań.
Konsultacja genetyczna WYNIKU badania
Po otrzymaniu wyniku badania, Pacjent wybiera termin konsultacji oraz Specjalistę poprzez Panel Klienta.
📱 konsultacja odbywa się w formie rozmowy telefonicznej
🕚 czas trwania konsultacji: 30 minut
Umów się na konsultację genetyczną:
*Badania objęte ofertą: